Koncerty

„Muzyczny azyl” – Jan Kondrak w Suwałkach na urodzinach artystycznych Marka Gałązki.

26.07.2014, Godz: 21:00

WOSiR Szelment, Suwałki, 16- 404 Jeleniewo, Szelment 2


Muzyczny_Azyl_2014_plakat_A3-724x1024

W dniach 25-26 lipca 2014 r. Suwalszczyzna stanie się przystanią bardów. Marek Gałązka, niezrównany piewca poezji Edwarda Stachury, postanowił wskrzesić ducha „Przystanku Olecko”, festiwalu w Dowspudzie czy „Bieszczadzkich Aniołów”. Suwalski „Muzyczny Azyl” – Benefis Bardów przypomnieć ma charakter wspomnianych imprez.

Lipcowe koncerty to świetna okazja, żeby odświeżyć wciąż aktualny przekaz takich artystów jak: Andrzej Garczarek, Andrzej Poniedzielski, Jerzy Filar, Jerzy Stachura Junior, Jan Kondrak, czy Craig Sutton. Przypomnijmy, że rok 2014 jest benefisowym dla wielu artystów pokolenia Marka Gałązki. – Z bardami jest dokładnie tak samo, jak z dobrym winem: im starsi, tym lepsi. W czasie koncertów wystąpią wykonawcy z bagażem doświadczeń, dającym im dystans, głoszący prawdy istotne, ważne bez względu na czas. Nawet jeśli nie są to tak płomienne wykonania jak przed laty, to wciąż bardzo dosadne i trafiające do publiczności – przekonuje Gałązka.

Wśród artystów, którzy potwierdzili swoją obecność, znaleźli się także: Grzegorz Tomczak, Antoni Muracki, Piotr Bakal, Stefan Brzozowski (Czerwony Tulipan), Apolinary & Polek i Mirosław Czyżykiewicz. Wyjątkowość wydarzenia polega również na jego otwartości – muzycy zainteresowani udziałem w nim nadal mogą zgłaszać chęć udziału (kontakt z Suwalskim Ośrodkiem Kultury).

Wyjątkowy klimat wydarzenia zostanie podkreślony również przez miejsce koncertów. „Muzyczny Azyl” – Benefis Bardów, w założeniu kameralny i nienachalny, odbędzie się w otoczeniu pięknych lasów malowniczej Góry Jesionowej, gdzie na pomoście z altaną nad jeziorem Szelment Wielki stanie scena. Bardów będzie gościć jeden z 7 cudów funduszy Europejskich – WOSiR Szelment, oferujący turystom wiele atrakcji zarówno latem, jak i zimą.

Organizator zapewnia darmowy przejazd. Wyjazd z parkingu SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5 ok. godz. 20:00, powrót z Szelmentu ok. godz. 1:30.

Najbliższe Koncerty

25 sie
25 sie 24
Wola Michowa
15 wrz
15 wrz 24
Wrocław