Michał Lewartowicz

Gitarzysta, kompozytor, pedagog, absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie kontrabasu, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie gitary jazzowej oraz studiów pedagogicznych o specjalności Animator i Menedżer Kultury na UMCS.

Absolwent studiów na kierunku Jazz i muzyka estradowa wydziału artystycznego UMCS w Lublinie w klasie gitary jazzowej oraz kierunku Jazz i muzyka rozrywkowa w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Nauczyciel gitary na wydziale jazzowym w Szkole Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie oraz wykładowca na kierunku Jazz i muzyka estradowa na UMCS w Lublinie.

Uczestnik i laureat konkursów i festiwali muzycznych  krajowych i międzynarodowych, między innymi: Fama, Jazzda, Krokus Jazz Festival, Niemen Non Stop, Świdnik Jazz Festival, Dragon Folk Fest, Oland Celtic Irish Music Festival, Jesień z Poezją, Studencki Festiwal Piosenki.

Dwukrotny laureat nagrody indywidualnej na konkursie jazzowym „Europejskie Integracje Muzyczne”. Kompozytor muzyki i autor piosenek do spektakli teatralnych. Autor  i piosenek „Międzykulturowej Płyty”, integralnej części książki „O Unijanku – dzielnym chłopcu, który Rzeczpospolitej poznawał kultury”.

Stypendysta Prezydenta Miasta Lublin i Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie kultury.

Twórca autorskich, jazzowych projektów muzycznych, lider zespołu Michał Lewartowicz Quartet feat. Adam Wendt z którym w kwietniu 2021 został wydany album długogrający – Inspirations. Gitarzysta i współtwórca duetu Cuatro Manos. Gitarzysta projektu „Ślepcy”.

Z Lubelską Federacją Bardów wiązał się stopniowo, od 2018 roku coraz częściej zastępując zajętego innymi projektami Piotra Bogutyna. Aktywnie uczestniczył w przygotowaniach materiału na płytę „Nowe Piosenki w Teatrze Starym” i koncerty w listopadzie 2022roku, rejestrujące tę płytę, zagrał już jako pełnoprawny członek zespołu.

Dane Kontaktowe

W sprawach dot. koncertów Lubelskiej Federacji Bardów

federacja@lfb.lublin.pl

Katarzyna Kowanek 577·317·131

Jolanta Sip 501·070·144
jsip@o2.pl

Tomasz Deutryk 500·862·333

Marek Andrzejewski 691·484·754

Piotr Selim 603·887·315Moderatorzy strony

weronika.bieniasz@wp.eu slawek.kusmierz@interia.pl